czwartek, 28 kwietnia 2016

Podsumowanie Wiosennego Wyzwania FotograficznegoW tym roku postanowiłam wziąć udział w Wiosennym Wyzwaniu Fotograficznym organizowanym na blogu Jest Rudo Miałam miesiąc na wykonanie 15 zdjęć. Mogłoby się wydawać, że to dużo czasu jednak mi udało się wykonać tylko połowę zadań z listy.
Każdy kto chciał wziąć udział w tym wyzwaniu musiał zgromadzić wszystkie fotografie w jednym miejscu np. na Facebooku, blogu itp. Można było pobrać sobie listę zadań do wydrukowania. Każda była podzielona na dwie kolumny: temat zdjęcia i wymagania techniczne
Bardzo spodobała mi się ta akcja. Zmusza do ruszenia się z domu i zrobienia nowych fotografii. Uważam to mi to wyzwanie udało się tylko w połowie. To znaczy: poniższe zdjęcia bardzo mi się podobają, jednak nie udało mi się zrealizować całej listy. Mimo to jestem bardzo zadowolona.
Efekty mojej pracy możecie zobaczyć poniżej. Dodałam też podpisy, żebyście wiedzieli, które zdjęcie należy do którego tematu. Do niektórych dopisałam również wyjaśnienia.Temat: wiosna | Wymagania: makro


Temat: najsmaczniejsze | Wymagania: podkreśl fakturę
Wyjaśnienie tematu: uwielbiam jeść smażony ser więc uznałam, że idealnie pasuje do kategorii najsmaczniejsze


Temat: niebieski | Wymagania: kompozycja centralna
Wyjaśnienie tematu: pierwszą rzeczą, która wpadła mi do głowy po przeczytaniu tematu były właśnie moje niebieskie słuchawki. Noszę je ze sobą praktycznie zawsze. Z niewyjaśnionych powodów czuję się lepiej kiedy mam je przy sobie.

Temat: lubię | Wymagania: zdjęcie zrobione po zmroku
Wyjaśnienie tematu: już od początku wiosny zachwycałam się "białymi drzewami". Wyglądały ślicznie na tle zielonego lasu. Miałam szczęście bo jedno z nich urosło niedaleko mojego domu.

Temat: poza domem | Wymagania: duży kontrast


Temat: moje | Wymagania: mała głębia ostrości - rozmyte tło
Wyjaśnienie tematu: jednym z moich ulubionych zajęć w szkole jest rysowanie na rękach. Mam już, przeznaczony do tego celu, specjalny długopis. Zawsze, gdy narysuję coś nowego staram się zapamiętać, żeby zrobić zdjęcie na pamiątkę.


Temat: szczegół | Wymagania: zdjęcie czarno-białe


Temat: portret | Wymagania: boczne oświetlenie
Wyjaśnienie tematu: wiele osób prawdopodobnie uzna, że królik nie pasuje do kategorii portret. Według mnie Faworek jak najbardziej zasłużył na miejsce na mojej liście. Może i nie chce ze mną współpracować ale gdy już się ustawi można zrobić mu naprawdę ciekawe zdjęcie.

4 komentarze:

 1. Podoba mi się Twoja interpretacja :) Też brałam udział i niezwykłe jest to, że żadne nasze hasła nie pokrywają się ze sobą ;)
  Faworek wyszedł świetnie i podoba mi się też bardzo temat niebieski.
  CROWDED DREAMS

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obejrzałam twoje posumowanie. Faktycznie, miałyśmy całkiem odmienne pomysły. Najbardziej podobała mi się twoja interpretacja tematu "Poza domem". Ciekawy pomysł a kolory świetnie do siebie pasują
   Cieszę się, że moje zdjęcia ci się podobają. Muszę przyznać, że z Faworkiem to miałam prawdziwe szczęście bo zazwyczaj jak się ładnie ustawi a ja podejdę z aparatem to od razu zmienia pozycję albo ucieka :)

   Usuń